• Úvod
  • >>
  • Káva
  • >>
  • Tonino Lamborghini Platinum zrnková káva 1 kg

Tonino Lamborghini Platinum zrnková káva 1 kg

Kombináciou tých najkvalitnejších kávových zŕn z 100% Arabiky Santos Brazília, ktorá je následne doplnená a tým aj zjemnená stredoamerickou Arabikou. Vďaka kvalitnému výberu má káva Tonino Lamborghini nezameniteľnú bohatú chuť krémového Talianskeho espressa.

Výrobca:
TONINO LAMBORGHINI
Obj. čislo:
TL45003Z
Doba dodania:
Na sklade

31,90 € s DPH 26,58 € bez DPH

Tonino Lamborghini Platinum zrnková káva 1 kg

Odkiaľ káva pochádza

Brazília : Brazília je tvorená z 70 % kávovými farmami . Sú tu väčšie i menšie farmy , tie menšie farmy majú jedinečné postupy pri spracovaní a každá farma prináša do kávových zŕn iný nádych , ale všetky spĺňajú rovnaké normy , ich cieľom je zabezpečiť vysoko kvalitný výrobok . Sao Paulo patrí k najväčším produkčným oblastiam kávy v Brazílii . Káva bola do Sao Paula prinesená roku 1797 guvernérom Castro Mandonca , ktorý semeno kávovníka zasadil v Jundiahy , káva bola pôvodne určená len pre domáce spracovanie , dopyt po nej však vysoko stúpla a stal sa z nej hit . Káva sa po zbere vyváža z prístavu Santos , ktorý je najväčším a najmodernejším prístavom sveta pre vývoz kávy . Brazília bola roku 1920 najväčším vývozcom kávy na svete , dodávala najmenej 80 % kávy okolitým štátom . Od roku 1950 však jej vývoz klesol , pretože sa začala objavovať konkurencie .

Arabica a Robusta

Arabica je krehký ker alebo strom , ktorý je citlivý na parazity . Práve z tohto dôvodu sa pestuje vo vyšších polohách , predovšetkým v hornatých oblastiach v nadmorskej výške až do 2000 metrov . Časté je pestovanie na sopečnej pôde , kde sa mráz vyskytuje len zriedka a vďaka nižšej vlhkosti sa dá zabrániť širokému výskytu škodcov . Arabica je vysokej kvality , obsahuje menej kofeínu a mimo to nám ponúka širokú paletu delikátnych chutí i vôní . Zrná sú o niečo väčšie ako u robusty a počas praženia sú citlivé na teplotu .

Robusta je ker alebo strom , ktorý dosahuje výšku približne 1,5m a pestuje sa v nadmorskej výške okolo 900 metrov . Je oproti arabice odolnejšie voči chorobám , ale citlivejší na chlad . Kávové zrná sú menšie a horšej kvality než u arabiky a zároveň obsahujú trikrát viac kofeínu ako Arabica a tiež menej kyselín, čo káve dovoľuje vytvárať bohatú penu . Robusta je typická zemitú , drsnejšie chuťou , nie príliš výraznou arómou a tmavšou farbou . Tento druh kávy je ideálny do zmesí a medzi najvýznamnejšie pestovateľov patrí mimo Indonézii aj Vietnam a Brazílie .

O výrobcovi

Talianska Tonino Lamborghini je veľmi známa aj tradičná značka . História kávy sa odráža od nadšenia pre pestovanie kávy a dlhoročných skúseností s výrobou . Talianska tradícia pomalého ručného praženia kávových zŕn , je tu zmodernizovaná , aby dosiahli ešte lepšie kvality kávy , ktorá je vhodná aj pre tých najnáročnejších znalcov . Pri výrobe sa neustále kontroluje kvalita kávy , aróma , ale aj ako sa mení jej chuť . Všetky zrná kávy sú kontrolované v prísnom prostredí pomocou presne naprogramovaných samostatných strojov .

Parametre

Hmotnosť1 kg