Thule VeloSpace XT3 939 Black

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie Thule VeloSpace XT 939 je určený pre prevoz troch kôl, štyroch v prípade adaptéra Thule 9381. Thule VeloSpace XT 939 je vhodný nielen pre veľké a ťažké kolesá napríklad elektrobicykle, fatbike, zjazdová horské bicykle, ale aj klasické a detské bicykle.

Výrobca:
THULE
Obj. čislo:
TH939BL
Doba dodania:
Na sklade

829,00 € s DPH 690,83 € bez DPH

+ -

Thule VeloSpace XT3 939 Black

Prepravná kapacita bicyklov: 3
Prepravná kapacita elektro-bicyklov: 2
Rozmery: 135 x 73 x 79 cm, zložený: 135 x 73 x 31 cm
Hmotnosť:20,6 kg
Nosnosť:60 kg
Veľkosti bicyklov: Všetky
Veľkosti kolies: Všetky
Maximálny priemer rámu bicykla: 22 - 80 mm
Uzamykanie bicyklov:Áno
Sklopná funkcia: Áno
Uzamykanie nosiča: Áno
El. koncovka: 13 pol
Montáž: bez náradia, za pár sekúnd

Záruka:5 rokov


VeloSpace XT prichádza s moderným dizajnom, výraznými svetlami, vysokou funčnosťou. Možnosť uchytiť na tento nosič i prepravný 300 l box Thule BackSpace posúva využitie tohoto nosiča o úroveň vyššie. Pri uchytenom boxe sa môže na modeli 939 prepravovať ešte 1 bicykel. VeloSpace je v tomto jedinečný.

Thule VeloSpace 939 je určený na prepravu 3 bicyklov, použitím adaptera Thule VeloSpace XT Bike Adapter 938-1 dostupným ako príslušenstvo 4 bicykle.

Konštrukcia nosiča je veľmi pevná a robustná čo umožňuje prepravu aj ťažkých horských bicyklov, fatbikov a elektrobicyklov. Celková max. nosnosť nosiča je 60 kg.
Pri preprave bicykla s karbónovým rámom odporúčame použiť pre ochranu rámu Thule Carbon Frame Protector 984, dostupný v príslušenstve.

Pozície bicyklov na nosiči majú od seba odstup 19 cm.

Šírka nosiča umožňuje prepravu aj veľkých bicyklov s rázvorom do 130 cm.

Samotná montáž nosiča na ťažné je veľmi jednoduchá, nosič iba položíte na guľu, vyrovnáte súmerne s autom a utiahnete páku. Prítlak montážneho mechanizmu je nastaviteľný pre dosiahnutie čo najlepšieho uchytenia na ťažnom zariadení. Upozorňujeme, že guľa musí byť suchá a odmastená.

Kolesá bicyklov sa uchytávajú o nosič pomocou silných plastových ozubených popruhov s uťahovacím račňovým mechanizmom. Vhodné na plášte s priemerom do 4,7 palca.

Rámy bicyklov upevnia o nosič dnímateľné ramená s s čeľusťovým úchytom. Ramená sa doťahujú pomocou špeciálnych ručných matíc Thule AcuTight s integrovaným uťahovacím momentom. Pri dosiahnutí optimálneho uťahovacieho momentu vás upozorní račňový zvuk (klik). Čeľustový úchyt je vhodný pre rámy bicyklov s priemerom 22 - 80 mm. Odnímateľná funkcia ramien vám uľahčí upevnenie rámu bicykla.

Na prístup do batožinového priestoru vozidla i s naloženými bicyklami na nosiči slúži sklápacia funkcia. Nohou šliapnete na pedál, čím odistíte funkciu sklopenia a nosič odklopíte do 50° uhla. Pre ešte väčší uhol sklopenia (70°) stačí posunúť pozíciu istiaceho ocelového lanka. Pri tomto uhle sklopenia je možné otvoriť dvere i na veľkých vanoch ako sú VW Transporter, Mercedes V-Class atď. Po zaklopení nosiča do základnej polohy nosič zaistíte.

Uzamykaním je zabezpečený uchytávací mechanizmus na ťažné zariadenie a taktiež každý úchyt rámu bicykla.

Parametre

Umiestnenie nosičaNa ťažné zariadenie
Hmotnosť20,6 kg